• شنبه 06 اسفند 1401 :: 01:44

همه ما دوست داریم که در زندگی شخصی، کاری، تحصیلی و … به عنوان فردی موفق شناخته شویم.

 4 ویژگی باورنکردنی افراد موفق
4 incredible characteristics of successful people
مترجم : فرنگیس یاقوتی

اعتبارنوین: بارها درباره ویژگی‌های انسان های موفق شنیده‌ایم که منظم هستند، هدف دارند، اهل مطالعه‌اند و … . به‌تازگی، یک موسسه تحقیقاتی در کانادا، سراغ فهرست کردن ویژگی‌هایی از افراد موفق رفته که کمتر به آن‌ها توجه شده است.

1- نترسیدن از داشتن رویاهای بزرگ | ما هنوز زندگی‌نامه یک فرد موفق را نخوانده‌ایم که رویاهای بزرگی برای انجام آن نداشته است.آدم های معروف و موفق همگی رویاهای بزرگی داشتند و در بیشتر موارد بیش از آن چه در ابتدا تصور می‌کردند به دست آوردند. این یکی از دلایل موفقیت آن‌هاست. آدم‌های موفق نمی‌ترسند رویاهای بزرگ داشته باشند و سپس به دنبال آن بروند. اگر می‌خواهید بدانید که فردی موفق می‌شود یا خیر، از او درباره رویاهایش بپرسید. اگر آن‌ها قابل قبول به نظر می‌رسد، پس آن فرد به اندازه کافی رویاهای بزرگ ندارد.

2- پشتکارهای بی‌فایده | یکی از تصورات غلطی که مردم عادی درباره داشتن پشتکار دارند، این است که بدون توجه به هر اتفاقی در مسیر خود بمانند و تلاش کنند. این تنها در صورتی درست است که هدف شما همچنان معتبر باشد. بیشتر افراد موفق با انجام کاری متفاوت از آن چه در ابتدا قصد انجام آن را داشتند به موفقیت دست یافتند. این منطقی است، زیرا جهان همیشه در حال تغییر است و آن‌ها اکنون خیلی بیشتر از زمانی که شروع کردند، می‌دانند. افراد موفق می‌دانند که اگر دلایل آن‌ها برای انجام کاری که انجام می‌دهند تغییر کند، دیگر فایده‌ای برای ادامه دادن ندارد و در این حالت، داشتن پشتکار بی‌فایده خواهد بود.

3- نزدن قید استراحت | بعضی‌ها تصور می‌کنند که برای موفقیت باید قید استراحت را زد یا حتی ازدواج نکرد تا همه زمان فرد به پیشرفت کاری اختصاص یابد، اما افراد موفق تلاش می‌کنند در تمام جنبه‌های زندگی خود موفق باشند. آن‌ها زندگی سالمی دارند، از نظر مالی مستقل هستند، رابطه معناداری دارند و به اهداف حرفه‌ای خود دست می‌یابند. آن‌ها می‌دانند که فدا کردن یک حوزه برای دستیابی به هدف دیگر به آن‌ها کمک نمی‌کند تا توانایی واقعی خود را به حداکثر برسانند. در نتیجه در همه زمینه‌ها تعادل دارند.

4- کنجکاوی در لحظه ناامیدی | دو نفر در حال مسابقه دو هستند و به دیوار بزرگی می‌رسند که راه آن‌ها را مسدود می‌کند. یک نفر دیوار را می‌بیند و به دلیل اتلاف وقتش شروع به شکایت می‌کند، ناامید می شود و تصمیم می‌گیرد مسابقه را ترک کند. طرف مقابل بلافاصله به این فکر می‌کند که چه امکاناتی برای عبور از دیوار وجود دارد. او با خودش فکر می‌کند که آیا می‌تواند از دیوار بالا رود، آن را خراب کند، یا زیر آن را حفاری می‌کند. مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب می‌کند، بلافاصله به تصمیمش عمل و بازخورد جمع‌آوری می‌کند. افراد موفق، در لحظه ناامیدی کنجکاو می شوند.

منبع: embracepossibility.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا