• شنبه 27 اسفند 1401 :: 09:04

مديرعامل شركت آكوباتري با اشاره به اینکه 15 درصد سهم توليد باتري در اختيار اردبيل گفت: فقط 7 درصد فروش آكوباتری در داخل استان اردبيل است و مابقی در سایر استانها توزیع می شود.

IMG 2452

خبرنگار: علیرضا وکیلی

مديرعامل شركت آكوباتري گفت: 15 درصد سهم توليد باتري كشور مربوط به استان اردبيل است كه با كيفيت بيشتر توليدات خودمان را ارتقا داده‌ايم.

مهدي اشجع در آيين تجليل پايان سال از كاركنان و تلاشگران عرصه توليد آكوباتري در اردبيل اظهار كرد: بعد از 365 روز تلاش و همت والاي مجموعه آكوباتري سعي كرديم تجليلي از تلاشگران اين عرصه داشته باشيم تا با برگزاري چنين جشن‌هايي انگيزه‌اي مضاعف به كاركنان خود براي شروع سال جديد توانمند داده باشيم.

وي از نيروي انساني به عنوان اصلي‌ترين عنصر توانمند در عرصه توليد و ايجاد فرصت‌هاي رقابت داخلي و خارجي ياد كرد و گفت: نيروي انساني توانمند، با تجربه و تحصيل‌كرده مي‌تواند يكي از اصلي‌ترين عناصر توسعه صنعتي و ايجاد فرصت‌هاي رقابت داخلي و خارجي در سنگر توليد با كيفيت باشد.

مديرعامل شركت آكوباتري تصريح كرد: در سال‌هاي اخير تلاش كرديم تا تنها به نيت افزايش كيفيت توليد محصول باتري، توانمندي خود را به رخ بكشيم و در اين زمينه اصلي‌ترين مسئوليت بر عهده نيروي انساني كارآمد و توانمند اين مجموعه بوده است.

اشجع افزود: ما با 80 نفر نيرو فعاليت خود را در شركت آكوباتري آغاز كرديم و در حال حاضر 800 نفر نيرو در اين مجموعه فعاليت مي‌كنند كه در سال آينده تلاشمان بر اين است تا با افزايش 100 نفر به اين مجموعه و 100 نفر ديگر به مجموعه توليدي تزريق پلاستيك بتوانيم به باشگاه هزارتايي‌ها بپيونديم.

وي با قدرداني از حمايت همه‌جانبه استاندار اردبيل و مسئولان در ايجاد بستر آرام براي تقويت جبهه توليد خاطرنشان كرد: اين حمايت‌ها انگيزه مضاعف به ما بخشيده تا در عرصه توليد بتوانيم در گذر از مشكلات و نارسايي‌ها در مسير توليد با كيفيت و مورد قبول مشتريان حركتي مؤثر انجام دهيم.

اشجع در بخش ديگري از سخنان خود اضافه كرد: ما در حال حاضر بدون كمترين دغدغه موانع اداري و يا پشتيباني‌هاي مورد حمايت سعي مي‌كنيم در سنگر توليد با توان بيشتري حاضر شده و زيرساخت‌هاي مورد نياز را با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي در شهرك صنعتي و مجموعه توليدي مهيا كنيم.

وي از معرفي آكوباتري به عنوان واحد نمونه كشوري و استاني و دريافت استاندارد بين‌المللي خبر داد و بيان كرد: اولويت اول و آخر ما در رقابت با توليد محصولات مشابه خارجي ارتقاي كيفي محصول است و اميدواريم با اين حركت به اهداف بزرگ دست پيدا كنيم.

اشجع در ادامه سخنان خود اظهار كرد: ما 15 درصد توليد باتري كشور را انجام مي‌دهيم و علاوه بر توليد باتري‌هاي متنوع خودرويي، توليد باتري صنعتي را نيز با كيفيت بالا هدف‌گذاري كرديم.

وي تصريح كرد: كمتر از هفت درصد فروش ما در داخل استان اردبيل است و مابقي فروش در ساير استان‌ها با همكاري نمايندگي‌ها انجام مي‌شود و ما براي اين استان از محل ارزش افزوده هشت ميليارد تومان عايدي داشتيم.

اشجع گفت: تمام تمركز مسئولان استان در 2 سال اخير بر فعال كردن واحدهاي راكد و تعطيل شده بوده تا ما بتوانيم در عرصه صنعت عقب‌ماندگي‌هاي گذشته را جبران كنيم.

وي افزود: بنده به عنوان عضو هيئت مديره شهرك صنعتي شماره 2 اردبيل اعلام مي‌كنم كه از شدت بيكاري در اين استان كاسته شده هر چند كه مردم ما در امرار معاش با مشكلات و نارسايي‌هايي روبه‌رو هستند.

اشجع فعاليت واحدهاي توليدي را با هدف ايجاد اشتغال و كارآفريني در سطح استان يادآور شد و خاطرنشان كرد: مجموعه ما در سال «توليد، دانش‌بنيان و اشتغال‌آفريني» به جرگه شركت‌هاي دانش‌بنيان افزوده شده تا در توليد باتري‌هاي به تناسب شرايط اقليمي كشور اعم از سردسيري و گرمسيري ورود پيدا كند.

مديرعامل شركت آكوباتري اضافه كرد: تمام تلاش ما بر اين است تا در كنار ارتقاي كيفيت توليد و جذب نيرو در سال‌هاي آينده، بتوانيم تلاشي مؤثرتر براي ارتقاي اشتغال در بخش صنعت به وجود آوريم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا