• دوشنبه 11 اردیبهشت 1402 :: 04:02

امروزه استفاده از تیرچه بتنی و کرومیت در ساختمان‌سازی بسیار رایج شده‌است.

به کمک این مصالح، استحکام و مقاومت ساختمان‌ها به‌طور چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند. تیرچه‌های صنعتی در حال حاضر به کمک دستگاه‌های پیشرفته تولید می‌شوند و به همین دلیل نیز استحکام و دوام آن‌ها نسبت‌به تیرچه‌هایی که به روش سنتی تولید می‌شوند بیشتر است. علاوه‌بر این، سرت تولید تیرچه به کمک دستگاه‌های پیشرفته بسیار بیشتر شده‌است و در کمترین زمان ممکن حجم زیادی از تیرچه تولید می‌شود. این نوع تیرچه‌ها از جوش‌های نقطه‌ای و مغناطیسی ساخته می‌شوند، به همین دلیل نیز نظم آن‌ها بیشتر است. قیمت تیرچه بتنی و قیمت تیرچه کرومیت بستگی به قیمت روز مصالح ساختمانی مانند میزگرد، سیمان و… دارد، به همین دلیل قیمت آن‌ها در نوسان است و قبل از خرید، باید قیمت روز این مصالح پرسیده شود.

تیرچه بتنی چیست؟

تیرچه بتنی چیست؟

تیرچه بتنی یکی از مصالح مهم برای ساختمان‌سازی است که از میلگردهای فولادی و بتن ساخته می‌شود. این وسیله کاربرد بسیار خوبی در ساختمان‌سازی دارد و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعد از ساخت ستون‌های اصلی، از این مصالح برای ساختن ستون‌های فرعی استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد تیرچه‌ها برای ساخت تکیه‌گاه سقف و کف ساختمان است. قیمت تیرچه بتنی بستگی به قیمت مصالح ساختمانی مانند بتن، میزگرد، شن و… دارد. شایان ذکر است که تیرچه‌های بتنی در دو نوع مختلف تولید می‌شوند و کاربرد هرکدام از آن‌ها متفاوت است. از انواع تیرچه‌های بتنی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • تیرچه خرپایی؛
  • تیرچه پیش‌تنیده.
  • تیرچه خرپایی

تیرچه خرپایی نوعی از تیرچه‌های بتنی است که از فولاد و بتن ساخته می‌شوند. وزن و ابعاد این نوع تیرچه با توجه به دهانه و میزان باری که باید تحمل کنند متفاوت است. در این نوع تیرچه، میلگردها به شکل زیگزاگی و طولی قرار می‌گیرند که به شکل خرپا درمی‌آید. علت نام‌گذاری آن‌ها نیز به‌خاطر شکل قرارگیری میزگرد آن‌هاست. استفاده از این نوع تیرچه باعث می‌شود که سازه‌ها و ساختمان‌ها در برابر نیروهای کششی و برشی واردشده، مقاومت بیشتری داشته باشند. سایز میلگردهایی که به‌صورت زیگزاگی هستند، در این نوع تیرچه 6/5 یا 8 میلی‌متر است. درحالی‌که میلگردهای طولی در سایز 8 یا 16 میلی‌متر انتخاب می‌شوند

  • تیرچه پیش‌تنیده

یکی دیگر از انواع تیرچه‌های بتنی با نام تیرچه پیش‌تنیده شناخته می‌شود. در این نوع تیرچه میله‌های فولادی به کمک دستگاه کشیده می‌شوند و بتن‌ریزی روی آن‌ها آغاز می‌شود. بعد از محکم‌شدن بتن، مفتول‌ها از آن خارج می‌شود. قیمت تیرچه بتنی پیش‌تنیده نسبت‌به سایر تیرچه‌ها ارزان‌تر است، به همین دلیل نیز هزینهٔ ساختمان‌سازی با این نوع تیرچه به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

تیرچه کرومیت چیست؟

تیرچه‌های کرومیتی که با نام تیرچه‌های فلزی نیز شناخته می‌شوند، سازه‌های ازپیش‌ساخته‌شده هستند که در ساخت‌وساز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع تیرچه از بتن و میلگرد ساخته شده و بیشتر برای ساختن سقف ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. سقف‌های ساخته‌شده با این تیرچه‌ها، از مقاومت و یکپارچگی بسیار زیادی برخوردار هستند. استفاده از این مصالح باعث می‌شود که مقاومت سازه‌ها در برابر نیروهای واردشده مقاومت بیشتری داشته باشند. قیمت تیرچه کرومیت بستگی به قیمت روز میزگرد و بتن دارد، به همین دلیل قیمتشان نیز ثابت نیست و در حال نوسان است.

لیست قیمت تیرچه بتنی

یکی از سؤالات متداولی که درمورد تیرچه‌های بتنی پرسیده می‌شود، این است که قیمت آن‌ها چقدر است؟ در جواب این سؤال باید به شما بگوییم که تیرچه‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند، به همین دلیل نیز قیمت و کاربردشان بسیار متفاوت است. همچنین با توجه به این‌که برای ساخت این مصالح از میزگرد و بتن استفاده می‌شود، قیمت آن‌ها وابسته به قیمت روز بتن و میزگرد است.

همان‌طور که می‌دانید، قیمت این مصالح نیز در حال نوسان است و مقدار ثابتی ندارند، به همین دلیل برای اطلاع از قیمت تیرچه بتنی، بهتر است به مراکز فروش مصالح ساختمانی معتبر مراجعه شود.

لیست قیمت تیرچه کرومیت

لیست قیمت تیرچه کرومیت

قیمت تیرچه کرومیت نیز مانند قیمت تیرچه بتنی بستگی به عوامل مختلفی مانند قیمت روز بتن و میزگرد دارد. همچنین این نوع تیرچه نیز در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود، به همین دلیل نیز وزن و مقاومت آن‌ها متفاوت است، ازاین‌رو برای اطلاع از قیمت تیرچه کرومیت، بهتر است که به فروشگاه‌های معتبر فروش مصالح ساختمانی مراجعه شود.

خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که تیرچه‌ها یکی از مصالح کاربردی و مهم در ساختمان‌سازی هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مصالح باعث افزایش مقاومت ساختمان‌ها در برابر بارهای واردشده به آن‌ها می‌شوند. تیرچه‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و کاربرد هرکدامشان متفاوت است. قیمت تیرچه بتنی و قیمت تیرچه کرومیت بستگی به قیمت روز میلگرد و بتن دارند، به همین دلیل قیمت آن‌ها همواره در حال نوسان بوده و مقدار ثابتی ندارند. به منظور کسب اطلاع بیشتر در این خصوص با شماره 37556-021 در ارتباط باشید و یا به آدرس https://shahrmaftool.com/ مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا