• شنبه 06 خرداد 1402 :: 04:50

طول عمر متوسط ایزوگام بسته به نوع و کیفیت ساخت آن حداقل 10 سال می باشد.

عایق ایزوگام Modified Bitumen Insulation

نصب ایزوگام بر روی سطوح مختلف مخصوصا پشت بام ساختمان ها بسیار مهم است. اما این کار را باید در زمان و آب و هوا و فصل مناسب انجام داد. فصل مناسب برای نصب ایزوگام به شدت به منطقه جغرافیایی و شرایط آب و هوایی ان منطثه بستگی دارد. ما در این مطلب قصد داریم نکاتی را در مورد فصل مناسب برای ایزوگام کاری بیان کرده و شما را نسبت به آن ها آگاه کنیم.

 نکاتی در مورد فصل مناسب برای ایزوگام کاری

به طور کلی فصل بهار و تابستان بهترین فصل ها برای ایزوگام کاری به شمار می روند. در این فصول آب و هوا گرم و خشک است و باعث می شود نصب ایزوگام راحت تر صورت گیرد. همچنین در این فصول به علت کم بودن بارش برف و باران سطح ایزوگام بسیار سریع تر خشک می شود و آسیب کمتری در پروسه خشک شدن آن به ایزوگام وارد می شود.

 مناسب ترین ماه برای نصب ایزوگام

گفتیم که بهترین زمان و فصل برای نصب ایزوگام فصل های بهار و تابستان می باشند؛ اما ایزوگام کاری را باید در چه ماه هایی در این فصول انجام داد؟ در جواب این سوال باید گفت که ماه های مرداد و شهریور بهترین ماه ها برای نصب ایزوگام می باشند؛ زیرا همانطور که قبل تر گفتیم در این ماه ها به دلیل بالا بودن دمای هوا و خشک بودن سطح پشت بام ها ایزوگام ها به بهترین شکل ممکن و بسیار راحت نصب می شوند. شاید با خود فکر کنید که چرا نباید ایزوگام را در سایر ماه ها و فصول سال نصب کرد. دلیل این کار این است که در هوای سرد ایزوگام ها خشک شده و شکننده می شوند. این موضوع باعث می شود که ایزوگام بسیار آسیب ببیند.

 دمای مناسب برای ایزوگام کاری

دمای هوا یکی از نکات مهمی است که در هنگام ایزوگام کاری باید به آن توجه داشته باشید. گفتیم که فصل تابستان و ماه های مرداد و شهریور بهترین زمان برای ایزوگام کاری می باشند؛ دمای هوا در این ماه ها در بیشتر مناطق کشور بین 20 تا 40 درجه است که می توان گفت مناسب ترین دما برای ایزوگام کاری می باشد. دمای هوا در این زمان طوری است که بخار آب به بخش زیرین ایزوگام نفوذ نکرده و همچنین گرما و حرارت هوا آنقدر نیست که به ایزوگام آسیبی وارد شود و فرم آن را از بین ببرد. از این رو در صورتی که قصد ایزوگام کاری در مناطق گرمسیر را دارید، می توانید این کار را در فصل پاییز هنگامی که هوا معتدل است نیز انجام دهید.

5145

 مشکلات نصب ایزوگام در زمان و فصل نامناسب

 1 . شکستن و ترک خوردن ایزوگام

در صورتی که ایزوگام در زمان و شرایط آب و هوایی نامناسب نصب شود، به عنوان مثال هنگامی که هوا سرد باشد، ایزوگام با مشکلاتی رو به رو می شود. ایزوگام کاری در هوای سرد باعث می شود که سطح ایزوگام ترک بخورد و شکسته شود که این امر باعث می شود رول ایزوگام به تدریج به طور کامل باز شود.

 2 . نچسبیدن ایزوگام بر روی سطح

از دیگر مشکلات ایزوگام کاری در فصل نامناسب، نچسبیدن ایزوگام بر روی سطح می باشد. این مشکل هنگامی رخ می دهد که ایزوگام کاری را در فصول و ماه های سرد سال انجام دهید. هنگامی که هوا سرد است سطح ساختمان و مصالحی که بر روی آن قرار گرفته اند نیز سرد می باشند. از این رو سرد بودن سطح ساختمان باعث می شود که قیر به خوبی بر روی سطح قرار نگیرد و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی باعث جدا شدن ایزوگام از سطح بشود. این موضوع همچنین باعث صرف هزینه بیشتر جهت تعمیر ایزوگام و نصب دوباره آن نیز می شود.

 3 . کاهش طول عمر ایزوگام

ایزوگام دارای طول عمری می باشد که پس از اتمام آن خاصیت و مقاومت خود را از دست می دهد. طول عمر متوسط ایزوگام بسته به نوع و کیفیت ساخت آن حداقل 10 سال می باشد.

حال در صورتی که در هنگام نصب ایزوگام مشکلی ایجاد شود و یا ایزوگام کاری را در زمان و فصل نامناسبی انجام دهید، طول عمر مفید آن به طور چشمگیری با کاهش رو به رو می شود.

 4 . صرف بیشتر زمان

نصب و اجرای ایزوگام همواره همراه با صرف زمان است. اگر این کار در فصل و زمان نامناسب انجام شود، مجبور می شود که زمان بیشتری را برای ترمیم و یا نصب مجدد ایزوگام صرف کنید. از این رو بهتر است که ایزوگام کاری را در فصل و زمانی انجام دهید که مجبور نشوید وقت خود را صرف نصب مجدد ایزوگام کنید.

برای عایق کاری و اجرای انواع ایزوگام در پونک و تمام محله های غرب تهران ، با عایق پویان تماس بگیرید. 09125257792

Waterproofingدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا