• جمعه 26 خرداد 1402 :: 04:18

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل خردادماه ۱۴۰۲ اعلام شد.

مالیات

در تمام جوامع، مالیات، یکی از منابع درآمدی دولت، محسوب می شود که از شهروندان، به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم، اخذ می شود. یکی از مالیات هایی که توسط صاحبان مشاغل، اصناف و اشخاص حقوقی ( شرکت ها ) پرداخت می شود، مالیات بر درآمد است.

سال هاست که میزان مالیات بر درآمد به نحو خوداظهاری، مشخص می شود و صاحبان مشاغل، باید حساب درآمد و سود و زیان خود را هر ساله در قالب یک اظهار نامه مالیاتی به اداره مالیات، تقدیم نمایند.

اظهارنامه مالیاتی می بایست، در تاریخ و مهلت تعیین شده، به صورت الکترونیکی، ثبت نام و ارسال شود، تا توسط اداره مالیات، مورد بررسی قرار گیرد و میزان دقیق مالیات، مشخص شود و مودی مالیاتی، مشمول جریمه های مربوطه نگردد.


31 خردادماه آخرین فرصت بهره‌مندی از مزایای تبصره ماده ۱۰۰ یا تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی از سوی صاحبان مشاغل است و این مهلت، قابل تمدید نیست.

شرط بهره‌مندی مودیان از معافیت‌های مالیاتی تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر و قانونی است لذا مودیان مالیاتی قبل از اتمام این مهلت، باید نسبت به انجام تکالیف خود اقدام کنند.

مودیان مالیاتی صرفاً تا سی‌ویکم خردادماه فرصت دارند به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir مراجعه و نسبت به قابل پذیرش بودن یا نبودن مالیات مقطوع خود و ترتیب پرداخت آن اقدام کنند.

مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا