• شنبه 23 دی 1402 :: 09:00

سئو و بهینه سازی سایت به شما کمک می کند تا در اولین نتایج جستجو به کاربران نمایش داده شوید. اولین چیزی که در سئو سایت باید در نظر داشته باشید، تعرفه سئو سایت است. دراین مطلب به شما می گوییم که هزینه سئو چگونه محاسبه می شود.

مالیات

اگر صاحب یک وب سایت هستید یا به تازگی سایت خود را راه اندازی کردید، باید بدانید یکی از نیازهای اصلی سایت شما در این مرحله سئو و بهینه سازی است. سئو و بهینه سازی شامل برخی فعالیت ها می شود که با رعایت آنها می توانید در اولین نتایج جستجو نمایش داده شوید. برای سئو سایت خود لازم است از شرکت های معتبر در این زمینه کمک بگیرید. زیرا حتی اگر به صورت تئوری با سئو آشنایی داشته باشید، بازهم نیاز به تجربه شخصی سئوکار خواهید داشت که مدت زیادی است در این حوزه مشغول به کار است.

اما هزینه های سئو سایت چقدر می شود؟ نحوه تعیین هزینه سئو چگونه است؟ این ها سوالاتی است که هنگام برون سپاری پروژه سئو سایت خود برایتان بوجود می آید. در پاسخ به این سوالات باید بگوییم قیمت سئو هر سایت نسبت به وضعیت فعلی و شدت رقابتی بودن کلمات کلیدی حوزه آن متفاوت است. بنابراین نمی توان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت. اما می توانید نسبت به بودجه ای که دارید، بهترین پلن سئو را برای بهینه سازی سایت خود انتخاب کنید.

عوامل موثر در تخمین هزینه سئو سایت

پس از آن که سایت خود را برای سئو به دست شرکت ارائه کننده خدمات سئو سپردید، در اولین قدم سایت شما از لحاظ تمامی فاکتورها مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. در واقع شخص سئوکار مانند یک پزشک سایت شما را معاینه می کند و سپس برای رفع هر یک از مشکلات موجود راهکاری به شما پیشنهاد میدهد. تعرفه سئو سایت بر اساس حجم کارهایی که برای بهبود سایت شما انجام می شود، تعیین می گردد. هرچقدر سایت از لحاظ سئو رتبه پایین تری داشته باشد و یا کلمه کلیدی حوه شما رقابتی تر باشد، حجم پروژه سئو سنگین تر می شود.

هک سایت

تاثیر شرایط سایت در قیمت سئو

انجام دادن تکنیک های سئو بدون آگاهی و علم کافی نه تنها باعث رشد و پیشرفت سایت نمی شود، بلکه می تواند برخی مشکلات را نیز در سایت شما بوجود می آورد و یا افت رتبه را تجربه کنید. اما در صورتی که اقدامات هرچند کوچک اما درست و اصولی بر روی سایتتان انجام داده باشید، باعث کاهش هزینه سئو سایت می شود.

تاثیر حجم سایت بر قیمت سئو

همچنین تعداد صفحات سایت و میزان اطلاعاتی که در سایت شما قرار گرفته نیز در هزینه سئو تاثیر می گذارد. برای مثال تعداد صفحات یک سایت فروشگاهی نسبت به یک سایت شرکتی بیشتر است. در نتیجه به زمان بیشتری برای سئو نیاز دارد که همین موضوع هزینه تمام شده سئو را افزایش می دهد.

تاثیر عمر دامنه بر سئو

علاوه بر موارد گفته شده در مسئله سئو به میزان عمر دامنه و زمان راه اندازی سایت خود نیز توجه داشته باشید. سایت هایی که به تازگی راه اندازی شده اند نیاز به جلب نظر گوگل دارند و همین باعث بیشتر شدن هزینه پروژه سئو می شود.

استفاده از سایت ساز استاندارد

توجه داشته باشید که بستر سایت شما نیز باید سئو شده باشد. اگر هنگام راه اندازی سایت به اصول پایه و ابتدایی سئو توجه نشده باشد، پیاده سازی سنگین ترین پروژه های سئو بر روی آن نیز بی فایده است یا تاثیر بسیار کمی دارد. در صورتی که سایت شما از پایه سئو شده نباشد، شرکت سئو کار هزینه ای به عنوان باز طراحی سایت از شما دریافت می کند. بنابراین توجه داشته باشید طراحی سایت سئو شده انجام دهید.

سایت

قیمت سئو سایت بر اساس کلمه کلیدی

گاهی اوقات وبمستران می خواهند سایت خود را تنها در کلمات کلیدی که توسط مشتریان بیشتر سرچ می شود، سئو و بهینه سازی کنند. این کلمات برای دیگر رقبا نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و همین باعث شده تا رتبه گرفتن در یک سری کلمات کلیدی سخت تر باشد.

در نتیجه هنگام سئو سایت لازم تا لیست کلماتی که می خواهید توسط آنها در نتایج جستجو نمایش داده شوید را به شرکت سئو تحویل دهید. گر کلمات شما رقابتی باشند و رتبه گرفتن در آنها سخت تر از کلمه های معمولی باشد، هزینه سئو سایت شما افزایش می یابد.

تعیین هزینه سئو داخلی سایت

هنگامی که برای سئو سایت خود اقدام می کنید، سایت شما به دو بخش تقسیم می شود که به آن سئو داخلی و سئو خارجی می گوییم. سئو داخلی به آن دسته از فعالیت ها که درون سایت شما انجام می شود می گوییم و سئو خارجی شامل فعالیت های خارجی سایت می باشد. برای هر یک از این قسمت های سئو، هزینه جداگانه ای در نظر گرفته می شود.

در ابتدا لازم است اشکالات داخلی سایت برطرف شود و سپس سئو خارجی سایت در دست بهینه سازی قرار گیرد.

هزینه سئو داخلی بر اساس اقداماتی که در ادامه می گوییم تعین و محاسبه می گردد:

 • افزایش سرعت سایت

 • بهبود انکر تکست ها و لینک های داخلی

 • بررسی شکسته نبودن لینک های داخلی و خارجی

 • سئو عنوان صفحات بر اساس کلمه کلیدی

 • بهینه سازی تصاویر سایت و نوشتن متن جایگزین

 • کاهش حجم کدهای سایت

 • نصب افزونه های مورد نیاز بر روی سایت

 • و …

هر یک از موارد گفته شده دارای هزینه مشخصی هستند و می توانید در قالب یک پکیج سئو این خدمات را دریافت کنید.

سایت کامپیوتر

تعیین هزینه سئو خارجی سایت

همانطور که در بالا نیز گفتیم سئو خارجی به آن دسته از فعالیت هایی مربوط می شود که در خارج از سایت انجام می شود. برای مثال فعالیت در شبکه های اجتماعی، دریافت بک لینک و … از تکنیک های سئو خارجی محسوب می شوند. در نهایت شرکت سئو کار با بررسی این که سایت شما به چه اقداماتی نیاز دارد، هزینه سئو را بدست می آورد.

محاسبه دقیق هزینه سئو سایت

اگر به دنبال یک عدد ثابت برای سئو سایت هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که وضعیت هر سایت با سایت های دیگر متفاوت است. ممکن است سایت شما به دریافت بک لینک های بسیاری نیاز داشته باشد اما یک سایت دیگر در محتوا یا موارد دیگر ضعیف باشد.

اگر می خواهید به صورت اصولی سایت خود را بهینه سازی کنید و نتیجه خوبی از سئو بدست آورید، به دنبال اعداد و ارقام نباشید و اجازه دهید در ابتدا سایت شما توسط سئوکاران بررسی شود و با توجه به وضعیتی که دارد، هزینه آن تعیین گردد.

هنگام سئو سایت خود ممکن است با شرکت های سئو کاری روبرو شوید که از همان ابتدا هزینه ثابتی برای سئو تعیین می کنند. این هزینه ممکن است کمتر یا بیشتر از هزینه واقعی باشد و در آینده مشکل ساز می شود.

“نکته مهم”

برخی شرکت های سئو با انجام دادن تکنیک های سئو کلاه سیاه بر روی سایت مشتریان، تلاش می کنند تا هرچه سریعتر سایت را به رتبه مورد نظرشان برسانند. اما باید توجه داشته باشید که رتبه گرفتن با تکنیک های سئو کلاه سیاه ممکن است در ابتدا شیرین و جذاب بنظر برسد، اما چیزی طول نمی کشد که سایت دچار افت رتبه نیز می شود و شامل جریمه گوگل می شوید.

هنگامی که یک سایت از طرف گوگل جریمه می شود، در واقع اعتبار خود را نزد گوگل از دست می دهد و گوگل آن سایت را متقلب می داند. زمان زیادی طول می کشد تا گوگل دوباره به سایت متقلب امتیاز دهد و در نتایج جستجو نمایش داده شود.

بهترین قیمت سئو سایت

هزینه ای که برای سئو سایت خود می پردازید به شرکت سئوکاری که انتخاب می کنید بستگی دارد. با یک جستجوی ساده قیمت های متفاوتی مشاهده خواهید کرد. برای این که بهترین قیمت سئو سایت را بدست آورید لازم است تا نمونه کارهای قبلی شرکت ها را مشاهده کنید و لیست خدماتی که در اختیارتان قرار می دهند را با شرکت های دیگر مقایسه کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که بهترین قیمت سئو سایت کدام است.

چرا سئو سایت به صرفه است؟

از میان روش های بازاریابی که وجود دارد، سئو بهینه سازی وب سایت یک روش به صرفه محسوب می شود. زیرا سئو یک فرایند بلند مدت است و هر کاری که به واسطه سئو بر روی سایت شما انجام شود مانند یک سرمایه گذاری، باعث موفقیت و کسب بهترین رتبه در نتایج جستجو می شود. در واقع می توان گفت هر چقدر که برای سئو سایت خود هزینه کنید، با رتبه گرفتن در نتایج جستجو چند برابر آن را بدست می آورید. به همین خاطر است که می گوییم سئو سایت یک روش بازاریابی به صرفه است و مانند قلک برای یک کسب کار عمل می کند.

محاسبه هزینه سئو

روش های محاسبه و تخمین هزینه سئو سایت

همانطور که چندین بار نیز به این نکته اشاره کردیم، هزینه سئو سایت به میزان اقدامات مورد نیاز سایت شما بستگی دارد. اما همیشه قیمت خیلی بالا یا خیلی پایین نشان دهنده عملکرد خیلی خوب و ضعیف شرکت سئو کار نیست. بنابراین معیار انتخاب شرکت سئو کار را قیمت ارزان یا قیمت زیاد قرار ندهید.

محاسبه هزینه سئو سایت به روش های گوناگونی امکان پذیر است که شما می توانید با توجه به وضعیت سایت خود، میزان بودجه ای که دارید و یا با توجه به نظر سئوکار یکی از این روش ها را انتخاب کنید.

به طور کلی 4 روش محاسبه هزینه سئو سایت وجود دارد:

 • سئو ماهانه سایت

 • سئو بر اساس کلمه کلیدی

 • سئو ساعتی سایت

 • سئو پروژه ای سایت

 • هزینه سئو ماهانه سایت

در این روش سئو قرار داد شما با شرکت سئو به صورت ماهانه است. این روش سئو به دلیل طولانی بودن فرایند سئو سایت از کاملترین روش های سئو محسوب می شود. پس از تنظیم قراردادهای مربوطه، شرکت سئو کار به بررسی سایت شما می پردازد و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهد. پرداخت هزینه سئو به صورت ماهانه، پس از دریافت گزارش کار از شرکت سئو کار است.

در صورتی که تخصص کافی در زمینه سئو ندارید و می خواهید در کمترین زمان نتیجه خوبی از سئو سایت دریافت کنید، سئو ماهانه را به شما پیشنهاد می کنیم. به دلیل کامل و طولانی بودن این روش سئو، هزینه آن نیز ممکن است بیشتر شود.

 • هزینه سئو بر اساس کلمات کلیدی

نحوه سئو سایت بر اساس کلمات کلیدی به این صورت است که لیست کلمات کلیدی که می خواهید در آن ها رتبه بدست آورید را طی یک جلسه با شرکت سئو مدنظرتان در میان می گذارید. سپس متخصص سئو با توجه به کلماتی که انتخاب کرده اید، پیشنهاد هایی به شما می دهد. برای مثال اگر در یک سری کلمات رقابت زیادی وجود داشته باشد، به شما پیشنهاد می کنند از کلمات کلیدی دم دراز رتبه گرفتن را آغاز کنید. هزینه سئو بر اساس کلمات کلیدی مدنظرتان به میزان سختی کلمات، تعداد آنها، پوشش کلمات دیگر و … بستگی دارد. به این ترتیب سایت و صفحات شما با کلمات دلخواهتان رتبه می گیرند.

 • هزینه سئو ساعتی سایت

در این روش سئو لازم است تا پیش نیازهایی از مباحث سئو داشته باشید. چرا که شرکت سئوکار تنها موظف است مشاوره های مربوط به سئو در اختیارتان بگذارد اما پیاده سازی آنها به عهده خودتان است. در واقع به میزان ساعتی که با مشاور سئو صحبت می کنید و مشکلات تان را برطرف می کند، باید هزینه پرداخت کنید. این روش سئو هزینه کمتری دارد. اما در صورتی که هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه سئو ندارید، بهتر است از این روش صرف نظر کنید. چرا که انجام دادن هرگونه کار اشتباهی بر روی سایت رتبه فعلی سایت را نیز به خطر می اندازد.

 • هزینه سئو پروژه ای سایت

در سئو پروژه ای لازم است تا اهداف مد نظرتان را به شرکت سئو کار منتقل کنید. در این روش جلسه ای بین شما و شرکت سئو کار برگزار می شود. سپس شما کلمات کلیدی که می خواهید در آن رتبه بگیرید، رتبه ای که برای صفحات خود در نظر دارید و … را با متخصصین سئو در میان می گذارید. در نهایت با توجه به انتظارات و اهداف شما، هزینه و مدت زمان سئو سایت تعیین می گردد.

شما می توانید در انتهای پروژه سئو سایت خود یک گزارش از شرکت سئوکار دریافت کنید و وضعیت فعلی و سابق سایت خود را مقایسه کنید. سئو سایت به روش پروژه ای دارای هزینه بیشتری می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا