• سه‌شنبه 10 بهمن 1402 :: 03:07

در اغلب کشورها از جمله ایران برای انجام کارهایی که با قانون و مقررات سروکار دارند، باید حداقل 18 سال داشته باشید. سیستم پی پال نیز بر اساس قانون ایالات متحده از چنین قانونی پیروی می‌کند و به افراد زیر 18 سال اجازه افتتاح حساب پی پال را نمی‌دهد.

در عصر دیجیتال امروز، دسترسی به خدمات مالی آنلاین به یک ضرورت تبدیل شده است. پی پال، به عنوان یکی از پیشگامان در این حوزه، امکان انجام تراکنش‌های مالی آنلاین را با امنیت و سهولت بی‌سابقه‌ای فراهم می‌آورد. با این حال، سوالی که بسیاری از جوانان و خانواده‌هایشان با آن مواجه هستند این است که آیا افراد زیر 18 سال نیز می‌توانند از این سرویس استفاده کنند یا خیر. این سوال به ویژه با توجه به نیاز روزافزون نوجوانان به دسترسی به خدمات مالی آنلاین برای خریدهای اینترنتی، مشارکت در فعالیت‌های آموزشی و استفاده از سایر امکانات دیجیتال اهمیت می‌یابد. در این مقاله، به بررسی چالش‌ها و راهکارهای موجود برای افراد زیر 18 سال جهت دسترسی به حساب‌های پی پال و همچنین نگاهی به قوانین و مقررات مرتبط خواهیم پرداخت.

محدودیت سنی اکانت پی پال چگونه است؟

در اغلب کشورها از جمله ایران برای انجام کارهایی که با قانون و مقررات سروکار دارند، باید حداقل 18 سال داشته باشید. سیستم پی پال نیز بر اساس قانون ایالات متحده از چنین قانونی پیروی می‌کند و به افراد زیر 18 سال اجازه افتتاح حساب پی پال را نمی‌دهد.

البته در سال‌های گذشته، حسابی تحت عنوان student paypal ایجاد شد تا افراد زیر سن قانونی با رعایت نکات خاصی از مزایای حساب پی پال بهره ببرند؛ اما در سال 2016 این حساب نیز از بین رفت و دسترسی به پی پال برای نوجوانان غیرممکن شد. به این ترتیب از سال 2016 در اختیار داشتن حساب پی پال برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.

همه کاربران می‌دانند که امنیت و حریم شخصی کاربران یکی از اولویت‌های اصلی پی پال است؛ از این رو بررسی و احراز هویت دقیق بر اساس معیارهای سن قانونی، بخشی از روند ثبت نام به شمار می‌آید. این امر به حفظ امنیت اطلاعات متعلق به کاربران کمک می‌کند و جلوی هرگونه سوء استفاده ممکن را می‌گیرد.

قوانین جهانی پی پال بیان می‌کنند در صورتی که یک کاربر زیر سن قانونی حسابی ایجاد کند، پی پال حق دارد حساب را مسدود و خدمات آن کاربر را از دسترس خارج نماید.

آیا جایگزینی حساب پی پال برای زیر 18 سال امکان‌پذیر است؟

آیا جایگزینی حساب پی پال برای زیر 18 سال امکان‌پذیر است؟

برخی از بانک‌ها و موسسات مالی حساب‌های خاص به نوجوانان زیر 18 سال ارائه می‌دهند که با حضور والدین افتتاح می‌شوند. این حساب‌ها معمولاً بدون هزینه ماهانه، بدون حداقل موجودی، با نرخ بهره مناسب و با دسترسی به دستگاه‌های خودپرداز و بانکداری آنلاین و موبایل هستند؛ زیرا داشتن استقلال مالی بدون وابستگی به والدین در بین نوجوان از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه که بسیاری از موارد اقتصادی به صورت داخلی نبوده و نیاز به درگاه‌های بین‌المللی دارد.

اگر شما هم جزو کسانی بودید که تصور می‌کردید داشتن حساب پی پال برای زیر 18 سال امکان پذیر است، لازم نیست نگران باشد؛ چون راه‌حل‌های جایگزین دیگری وجود دارد که می‌توانید به جای پی پال مورد استفاده قرار دهید.

البته باید توجه داشته باشید که هر یک از این گزینه‌ها ممکن است شرایط خاص و الزاماتی داشته باشند که باید آن‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید به نیازهای شما پاسخ می‌دهند.

انواع جایگزین های حساب پی پال PayPal برای زیر 18 سال

اگر هنوز به سن قانونی نرسیده‌اید و علاقه به افتتاح حساب بین‌المللی دارید یا اگر فرزندتان در پی داشتن این نوع حساب‌هاست، ادامه مقاله را از دست ندهید!

 • حساب کاپیتال وان ۳۶۰ مانی (CapitalOne 360 Money)

حساب کاپیتال وان ۳۶۰ مانی (CapitalOne 360 Money) یک نوع حساب بانکی آنلاین است که برای نوجوانان زیر 18 سال طراحی شده و به آن‌ها اجازه می‌دهد پول خود را به صورت الکترونیکی ذخیره، ارسال و دریافت کنند.
برای باز کردن حساب کاپیتال وان 360 مانی، باید به عنوان یکی از والدین یا قیم یک حساب جاری چکینگ (Checking) یا سپرده (Savings) در کاپیتال وان داشته باشید. نوجوان شما با پشتیبانی والدین می‌تواند حساب کاپیتال وان افتتاح کند تا در مواقع لزوم به شما مراجعه نموده و مشکلش را حل نماید.

برخی از مزایای این حساب عبارتند از:

 • بدون هزینه ماهانه و بدون حداقل موجودی برای باز کردن یا نگه داشتن حساب
 • دسترسی به بیش از 70000 دستگاه خودپرداز بدون هزینه در سراسر کشورها
 • دبیت کارت رایگان با علامت مستر کارت (Mastercard) که در همه جا قابل قبول است.
 • پیامک هشدار هنگامی که موجودی حساب کم یا زیاد می‌شود.
 • سود دریافت با نرخ 0.10 درصد سالانه

انواع جایگزین های حساب پی پال برای زیر 18 سال

 • Bank of America Student Banking

بانک آف آمریکا یک بانک بزرگ و معتبر در ایالات متحده است که خدمات بانکداری متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. یکی از این حساب‌ها به نوجوانان اجازه می‌دهد با دبیت کارت، چک و تلفن همراه پول خود را مدیریت کنند. علاوه بر این، مزایای دیگری همچون سودهای بالاتر، تخفیف‌های وام و کارت اعتباری و دسترسی به خدمات مشاوره‌ای و حذف هزینه نگهداری ماهانه پول برای دانشجویان و دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

 • Alliant

والدین می‌توانند از طریق این بانک یک حساب مشترک با فرزندان خود باز کنند و مدیریت حساب را بر عهده بگیرند. نوجوانان می‌توانند از طریق بانکداری آنلاین و موبایل بانک از خدمات مالی این بانک بهره برده و به درگاه پرداخت بین‌المللی دسترس داشته باشند. البته استفاده از حساب مشترک با والدین نیز برای افراد 13 تا 17 ساله مجاز بوده و نرخ بهره دو برابری برای آن در نظر گرفته شده است. به علاوه نیازی به افتتاح حساب با حداقل موجودی نبوده و برای آن سقفی در نظر گرفته نشده است.

 • Huntington Bank

با توجه به اینکه می‌دانیم جواب سوال حساب پی پال برای زیر 18 سال امکان پذیر است؟ منفی خواهد بود، باید به دنبال بانک‌هایی باشیم که امکان افتتاح حساب دانش‌آموزی را برای نوجوانان فراهم کرده‌اند. Huntington Bank تصمیم گرفته برای افراد زیر 18 سال داشتن چنین حسابی را به صورت وابسته به یکی از والدین ممکن کند تا این قشر نیز از خدمات بانکی و امکان نقل و انتقال پول برخوردار شوند.

 • بانک Wells Fargo

این بانک سپرده حساب جاری با حداقل سپرده 25 دلاری و هزینه ماهانه 5 دلار برای سنین 13 تا 16 سال را در نظر گرفته تا نوجوانان با حداقل وابستگی به والدین تراکنش‌های مالی خود را مدیریت کنند. از مزایای این حساب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان دسترسی به خدمات آنلاین و واریز با تلفن همراه
 2. دسترسی به بیش از 13 هزار دستگاه خودپرداز در سراسر دنیا
 3. امکان دریافت کارت نقدی

استفاده از کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت

استفاده از کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت

اگر اصرار دارید نوجوان شما حتما با حساب پی پال سروکار داشته باشد، ما به شما کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت را توصیه می‌کنیم. از طریق این کارت‌ها نیاز به افتتاح حساب مجزا برای افراد زیر 18 سال ندارید. به علاوه که به آن‌ها این فرصت را می‌دهید که به تنهایی برای پرداخت هزینه‌های خود اقدام کنند.
والدین با افزایش موجودی حساب خود به راحتی می‌توانند برای دریافت کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت به مکان‌های مشخص شده مراجعه کنند. اگر برای افزایش اعتبار حساب خود با سوالی مواجه شدید می‌توانید از طریق مقاله آموزش شارژ حساب پی پال در ایران مشکل خود را بررسی کنید.

Google pay

حالا که متوجه جواب این سوال که حساب پی پال برای زیر 18 سال امکان پذیر است؟ شده‌اید باید بگوییم گوگل پی که قبلا با نام گوگل ولت google wallet شناخته می‌شد، یکی از گزینه‌های معروف برای جایگزینی پی پال به شمار می‌رود.
البته استفاده از این حساب نیز به رضایت و همکاری والدین بستگی دارد؛ زیرا لازم است یکی از کارت‌های اعتباری یا بانکی خود را به حساب گوگل پی متصل و پول مد نظر را به آن منتقل کنید.
به این ترتیب افراد بالای 13 سال هم می‌توانند به حساب بانکی دسترس داشته باشند، برای پرداخت‌های آنلاین اقدام کنند یا در صورت نیاز کارت بکشند. به علاوه با این روش می‌توان نقل و انتقالات فرزندان را نیز به درستی کنترل کرد.

برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی از آریاپی کمک بخواهید!

در جمع‌بندی بحث در مورد امکان استفاده از حساب پی پال برای افراد زیر 18 سال، می‌توان گفت که قوانین و مقررات پی پال به طور واضح تعیین می‌کنند که کاربران باید حداقل 18 سال سن داشته باشند تا بتوانند یک حساب را افتتاح کنند. این محدودیت به منظور حفظ امنیت مالی و رعایت قوانین مرتبط با خدمات مالی و اعتباری است.

با این حال، والدین و سرپرستان قانونی برای فرزندان خود می‌توانند با افتتاح حساب‌هایی تحت نظارت خود و استفاده از ابزارهای کنترل والدین، به نوجوانان امکان دسترسی به برخی خدمات مالی آنلاین را بدهند. این امر می‌تواند به عنوان یک فرصت برای آموزش مدیریت مالی و مسئولیت‌پذیری در استفاده از خدمات مالی آنلاین به نوجوانان عمل کند.

در نهایت، اهمیت دارد که والدین و سرپرستان با قوانین و مقررات مرتبط آشنا باشند و همچنین از ابزارها و گزینه‌های موجود برای حمایت از فرزندان خود در فضای آنلاین مطلع باشند. همچنین، مهم است که پی پال و سایر ارائه‌دهندگان خدمات مالی به دنبال راه‌حل‌های نوآورانه برای پاسخگویی به نیازهای این گروه سنی در چارچوب قانونی باشند.

لازم به ذکر است که استفاده از خدمات پی پال برای بزرگسالان در ایران نیز با چالش‌هایی مواجه است. شما می‌توانید برای دسترسی راحت‌تر به این حساب و استفاده از خدمات پی پال، افتتاح حساب PayPal، شارژ حساب پی پال، نقد کردن دلار پی پال، ویزا کارت و مستر کارت پی پال، خرید اینترنتی با پی پال اینجا کلیک نمایید تا کارشناسان آریاپی از طریق پل‌های ارتباطی پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند.دیدگاه ها

 1. نازنین گفت:

  سلام من پسرم 16 سالشه چجوری باید افتتاح حساب پی پال داشته باشم؟

 2. ariapay گفت:

  با سلام
  اگر هنوز به سن قانونی نرسیده‌اید و علاقه به افتتاح حساب بین‌المللی پی پال دارید میتوانید با حساب کاپیتال وان ۳۶۰ مانی (CapitalOne 360 Money) یک نوع حساب بانکی آنلاین است که برای نوجوانان زیر 18 سال طراحی شده و به آن‌ها اجازه می‌دهد پول خود را به صورت الکترونیکی ذخیره، ارسال و دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با پشتیبانی آریاپی در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا