آغاز اجرای ۳ خوشه صنعتی جدید در اردبیل

w w w . e t e b a r e n o v i n . i r

کارخانه شهرک صنعتی

 

محمد اهلی اظهار کرد: به منظور حمایت و ایجاد هماهنگی بین تولیدکنندگان و دستگاه‌های اجرایی، تاکنون توسعه ۳ خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان اردبیل در حال اجرا بوده و فرآیند توسعه ۳ خوشه صنعتی جدید شامل؛ صنایع چوب و مبلمان، پوشاک و شیرآلات ساختمانی به‌زودی آغاز به کار خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان این‌که هدف از انجام خوشه‌های کسب‌وکار، تقویت ارتباط، شبکه‌سازی و همکاری اعضای خوشه با یکدیگر است، تصریح کرد: اجرای این خوشه‌های صنعتی، باعث بهره‌مندی هرچه بیشتر صنایع از خدمات یکدیگر شده و حمایت از شکل‌گیری و توسعه ارائه‌دهندگان خدمات این کسب‌وکارها را تسهیل خواهد نمود.

وی انتخاب این ۳ خوشه جدید را بر اساس مطالعات و نیازسنجی‌های انجام‌شده برشمرد و افزود: از دو سال گذشته مطالعات امکان‌سنجی ۱۲ خوشه صنعتی جدید در استان اردبیل آغاز شد که با توجه به گسترش فعالیت و نیازسنجی‌های انجام شده، ۳ خوشه صنعتی صنایع چوب و مبلمان، پوشاک و شیرآلات ساختمانی مورد تایید و تصویب نهایی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در کنار حمایت از ایجاد و اجرای خوشه‌های صنعتی تلاش خواهد شد تا مقوله مهم حمایت از صنعت را در دستور کار خود قرار دهیم تا بتوانیم در جهت افزایش تولید و راندمان واحدهای تولیدی حرکت کنیم.

وی نمونه این حمایت‌ها را برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری تورهای صنعتی داخلی و خارجی و همچنین حمایت از حضور واحدهای تولیدی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برشمرد و گفت: امیدواریم تا این حمایت‌ها منجر به افزایش تولید و توسعه صنعت استان اردبیل شود.


شماره خبر : 195324 - چهارشنبه 8 دی 1400 ساعت 11:13:32
1400 copyright.