• سه‌شنبه 23 دی 1399 :: 12:07

یک مقام مسئول با بیان اینکه تا به حال ۳۰۰ وبسایتی که برندهای غیرمجاز به فروش می رساندند با دستور دادستانی کشور مسدود شده اند، گفت: تمام پوشاک با برند آدیداس، نایکی، زارا و دیزل قاچاق هستند

مانکن و ویترین پوشاک

یک مقام مسئول با بیان اینکه تا به حال ۳۰۰ وبسایتی که برندهای غیرمجاز به فروش می رساندند با دستور دادستانی کشور مسدود شده اند، گفت: تمام پوشاک با برند آدیداس، نایکی، زارا و دیزل قاچاق هستند.

یاسر سوادکوهی، مدیر کل هماهنگی امور مقابله و رصد مالی قاچاق درباره طرح مقابله با پوشاک قاچاق، گفت: طرح مبارزه با قاچاق پوشاک در سه مرحله حقیقی پیگیری می‌شود مرحله اول مبادی ورودی، مرحله دوم دپو و انبارش و مرحله سوم گلوگاه عرضه است.

۳۰۰ وبسایت که برندهای غیرمجاز به فروش می‌رساندند با دستور دادستانی کشور مسدود شده اند

وی با بیان اینکه طرح مبارزه با قاچاق پوشاک از اوایل دی ماه شروع شده است گفت این طرح را با شدت ادامه می‌دهیم و هدف ما از این برخوردها فقط برخورد سلبی نیست بلکه با پیوست‌های فرهنگی و هماهنگی‌هایی که با وزارت صنعت معدن و تجارت انجام دادیم در صدد هستیم که در سال جهش تولید رفتار فروشندگان را تغییر دهیم تا آنها کالای ایرانی به فروش برسانند.

توقف ۳۰۰ سایت فروشنده پوشاک قاچاق

مدیر کل هماهنگی امور مقابله و رصد مالی قاچاق ادامه داد: کالای قاچاق را در فضای مجازی نیز دنبال می‌کنیم و تا به حال ۳۰۰ وبسایت که برندهای غیرمجاز به فروش می‌رساندند با دستور دادستانی کشور مسدود شده اند.

وی افزود: ۸۰ درصد فروشگاه‌هایی که سال گذشته بدلیل عرضه پوشاک قاچاق، با آنها برخورد شده است در حال حاضر پوشاک با برند ایرانی عرضه می‌کنند.

۸۰ درصد فروشگاه‌هایی که سال گذشته بدلیل عرضه پوشاک قاچاق، با آنها برخورد شده است در حال حاضر پوشاک با برند ایرانی عرضه می‌کنند

سوادکوهی با اشاره به ظرفیت‌های داخلی برای تولید پوشاک گفت: در جلساتی که با اتحادیه‌های تولیدی پوشاک داشتیم به این نتیجه رسیدیم که پوشاک ایرانی توانایی رقابت با پوشاک خارجی را دارد و توان افزایش تولید نیز وجود دارد و ما تمام حمایت خود را خواهیم کرد تا بازار شب عید را تحویل محصولات داخلی دهیم و از قاچاق پاک کنیم.

مدیر کل هماهنگی امور مقابله و رصد مالی قاچاق در پاسخ به این سوال که پوشاک قاچاق چگونه قابل شناسایی است گفت مرکز استعلام ایرانی یا خارجی بودن کالا وزارت صمت است؛ بر اساس ماده ۲۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر پوشاک باید یک شناسه منحصر به فرد داشته باشد و هر پوشاکی که فاقد شناسه باشد از نظر ما قاچاق است.

۹۰ برند قاچاق در بازار پوشاک کشور وجود دارد که از جمله آنها آدیداس، نایکی، زارا و دیزل هستند؛ از سال ۹۶ ثبت سفارش این کالاها متوقف شد بنابراین تمام کالاهایی که با این برندها در بازار داخل وجود دارند قاچاق هستند

لباس و پوشاک

تمام پوشاک با برند آدیداس، نایکی، زارا و دیزل قاچاق هستند

وی در پاسخ به این سوال که کدام یک از برندهای کشور به صورت قطعی قاچاق هستند، گفت: ۹۰ برند قاچاق در بازار پوشاک کشور وجود دارد که از جمله آنها آدیداس، نایکی، زارا و دیزل هستند؛ از سال ۹۶ ثبت سفارش این کالاها متوقف شد بنابراین تمام کالاهایی که با این برندها در بازار داخل وجود دارند قاچاق هستند.

مردم اگر دنبال افزایش اشتغال هستند، فروشندگان کالای قاچاق را گزارش کنند

سوادکوهی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چگونه می‌توان تخلف فروش کالای قاچاق را گزارش کرد، گفت: مردم اگر می‌خواهند وضعیت اشتغال جوانان ایرانی بهبود پیدا کند و نرخ بیکاری بیشتر نشود، باید نسبت به کالاهای قاچاق با حساسیت و مسئولیت برخورد کرده و نسبت به کالاهای قاچاق بی تفاوت نباشند؛ از این رو مردم می‌توانند در وبسایت اقتصاد پنهان بدون ذکر نام شأن پیام بگذارند و فروشنده پوشاک قاچاق را معرفی کنند به صورت کتبی نیز ارسال نامه به اداره کل اینجانب (به شماره تلفن ۸۸۷۱۴۱۰۷) مقدور است و در صورتی که این پیغام به ما برسد پیگیری خواهیم کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هدف ما از برخورد با کالای قاچاق در سال جاری بالا بردن تولید است از اتحادیه تولیدکنندگان نیز درخواست کردیم کالای باکیفیت تولید کنند تا مردم به خرید آن ترغیب شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا