• سه‌شنبه 18 بهمن 1401 :: 09:28

نتایج بررسی ها نشان داد که مصرف بیشتر میوه و سبزیجات به طور قابل توجهی با کسب نمرات بالاتردانش آموزان مرتبط بود. همچنین طبق نتایج فوق، خوردن صبحانه و نوع آن نیز به طور قابل توجهی با بهزیستی روانی ارتباط دارد.

دانش آموز مدرسه

موادغذایی مفید برای حفظ سلامت روانی دانش آموزان

نتایج یک پژوهش جدید بین المللی نشان می دهند که مصرف بیشتر میوه و سبزیجات در دانش آموزان دبیرستانی، به طور قابل توجهی با سلامت روانی آن ها ارتباط دارد. همچنین بر اساس این یافته ها، خوردن صبحانه و ناهار مغذی باعث بهبود وضعیت بهزیستی عاطفی در دانش آموزان طیف های سنی مختلف می گردد.

امروزه، سلامت روانی ضعیف به عنوان یک مساله مهم در بین جوانان دنیا مطرح است و داده های آماری نشان می دهند که شیوع آن رو به افزایش است. مشکلات روحی و روانی نوجوانان اغلب در بزرگ سالی نیز ادامه یافته و مشکلات متعددی را رقم می زنند.

در مطالعه فوق، محققان دانشگاه آنگلیای شرقی انگلستان، اطلاعات مربوط به حدود 11 هزار دانش آموز را از بیش از 50 مدرسه در نورفولک انگلستان بررسی کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این افراد در گروه های سنی مختلفی قرار داشتند.

نتایج این بررسی ها نشان داد که مصرف بیشتر میوه و سبزیجات به طور قابل توجهی با کسب نمرات بالاتر سلامت روان مرتبط بود. همچنین طبق نتایج فوق، خوردن صبحانه و نوع آن نیز به طور قابل توجهی با بهزیستی روانی ارتباط دارد.

در مقابل، مصرف نوشابه های انرژی زا به عنوان جایگزین صبحانه با نمرات بهداشت روانی بسیار پایینی همراه بود. این نمرات حتی کمتر از آن کودکانی بود که اصلا صبحانه نمی خوردند.

به گفته مجریان این پژوهش، «تغذیه به عنوان یک عامل بالقوه قابل اصلاح، چه در سطح فردی و چه در سطح اجتماعی، می تواند به عنوان یک هدف مهم بهداشت عمومی برای بهبود بهزیستی روانی دوران کودکی مطرح باشد».

آن ها می افزایند: «انجام چنین مطالعه ای می تواند انگیزه دیگر محققان را برای انجام تحقیق بیشتر در این خصوص افزایش داده و به اصلاح سیاست های بهداشت عمومی کمک نماید»دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا