• شنبه 20 شهریور 1400 :: 01:02

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از فاتتاح پروژه های گازرسانی به 3 روستای شهرستان گرمی همزمان با هفته دولت خبر داد.

سردار اسماعیلی

 

به مناسبت هفته دولت ، با افتتاح پروژه گازرسانی به 3 روستای شهرستان گرمی اهالی روستاهای شاون علیا ، قره یاتاق ، الیه سر از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

در این مراسم، سردار اسماعیلی مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از اتمام پروژه های گازرسانی به روستاها را در آینده نزدیک خبر داد و افزود: پروژه های گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار در آینده ای نزدیک به اتمام رسیده و ضریب نفوذ گاز طبیعی با اتمام این پروژه ها به بیش از 98 درصد خواهد رسید.

وی در ادامه گفت : پروژه گازرسانی 3 روستای شهرستان گرمی در قالب 2 پروژه گازرسانی و با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید که با افتتاح این پروژه گازرسانی بیش از 60 خانوار روستایی شهرستان گرمی تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند.

اسماعیلی می افزاید: ضریب نفوذ گاز طبیعی در بخش روستایی در شهرستان گرمی با افتتاح پروژه های گازرسانی به 3 روستای مذکور از 97 درصد به 5/98 درصد رسید که با توجه به شاخصهای گازرسانی این شهرستان در زمره شهرهای سبز استان قرار می گیرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود حجم عملیات شبکه گذاری به منظور افتتاح 3 روستای این شهرستان را بیش از 5 کیلومتر عنوان نمود و اظهار داشت: با احتساب این میزان شبکه گذاری گاز طبیعی کل شبکه موجود در این شهرستان به بیش از 1200 کیلومتر رسیده است.

گفتنی است شهرستان گرمی در شمال استان اردبیل واقع شده و در این شهرستان بیش از 27 هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

گازرسانی به 6 روستای شهرستان اصلاندوز از توابع استان اردبیل

طی هفته دولت پروژه های گازرسانی به 6 روستای شهرستان اصلاندوز از توابع استان اردبیل مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

گازرسانی

 

به مناسبت هفته دولت ، با افتتاح پروژه گازرسانی به 6 روستای شهرستان اصلاندوز اهالی روستای های قشلاق الله وردی پایور، قشلاق قبله گاه عباسعلی ، قشلاق قبله گاه اصلان، قشلاق سوموکلی معیر، قشلاق سوموکلی اکبر و قشلاق سوموکلی جلیل از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

در این مراسم، سردار اسماعیلی مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گازرسانی به دورترین نقاط استان را نماد خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت : گازرسانی به روستاهای استان با توجه به موقعیت جغرافیایی از سنگین ترین طرحهای گازرسانی از نظر اجرایی در سطح شرکت ملی گاز ایران می باشد که با تلاش بی وقفه کارکنان و عوامل اجرائی شرکت گاز استان اردبیل گازرسانی به روستاها با سرعت ادامه دارد.

وی در ادامه گفت : پروژه گازرسانی 6 روستای شهرستان اصلاندوز در قالب یک پروژه گازرسانی و با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید که با افتتاح این پروژه گازرسانی بیش از 50 خانوار روستایی شهرستان اصلاندوز تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفتند.

اسماعیلی می افزاید: ضریب نفوذ گاز طبیعی در بخش روستایی در شهرستان اصلاندوز با افتتاح پروژه های گازرسانی به 6 روستای مذکور از 97 درصد به 5/97 درصد رسید که با توجه به شاخصهای گازرسانی این شهرستان در زمره شهرهای سبز استان قرار می گیرد.

اسماعیلی حجم عملیات شبکه گذاری به منظور بهره مندی 6 روستای شهرستان اصلاندوز را بالغ بر 5 کیلومتر عنوان نمود و ادامه داد: با احتساب این میزان کل شبکه گذاری در شهرستان اصلاندوز از ابتدا تا کنون بالغ بر 450 کیلومتر می باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان در پایان از مشترکان گاز طبیعی در استان خواست قبل از راه اندازی وسیله گاز سوز، پس از حصول اطمینان از باز بودن مسیر دودکش و وجود کلاهک H شکل، با استفاده از شیلنگ و بست استاندارد اقدام به اتصال بخاری استاندارد، به شیر گاز کنند و محل‌های اتصال به شیر و نیز وسیله گازسوز را برای اطمینان از عدم نشت گاز، با کف صابون امتحان کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا