• چهارشنبه 19 بهمن 1401 :: 08:16

یافته‌ها نشان می‌دهند که سطوح بالاتر اضطراب یا نگرانی در میان مردان، با فرآیندهای بیولوژیکی مرتبط است که ممکن است منجر به بیماری‌های قلبی و شرایط متابولیک شود

افسردگی و فشار کار

بر اساس تحقیقات جدیدی که اخیرا منتشر شده اند، مردان میان سالی که اضطراب و نگرانی زیادی را تجریه می کنند، با افزایش سن در معرض خطرات بیولوژیکی بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2، که به طور کلی بیماری های متابولیک قلبی نیز نامیده می‌شوند، خواهند بود.

به گفته محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون آمریکا که رهبری این پژوهش را به عهده داشته اند، یافته‌ها نشان می‌دهند که سطوح بالاتر اضطراب یا نگرانی در میان مردان، با فرآیندهای بیولوژیکی مرتبط است که ممکن است منجر به بیماری‌های قلبی و شرایط متابولیک شود و این ارتباط‌ها ممکن است خیلی زودتر از آنچه معمولاً تصور می‌شود، در زندگی ما خود را نشان دهند.

آن ها برای تشخیص رابطه بین اضطراب و عوامل خطر بیماری قلبی متابولیک در طول زمان، داده های 1561 مرد را که البته عمدتا سفیدپوست بودند و در سال 1975، میانگین سنی آن ها 53 سال بوده مورد ارزیابی و پیگیری قرار داده اند. آنها در سال مورد اشاره، ارزیابی های اولیه مربوط به روان رنجوری و نگرانی را تکمیل کرده بودند و هیچ یک در آن زمان بیماری قلبی عروقی یا سرطان نداشتند.

روان رنجورخویی، یک ویژگی شخصیتی است که با تمایل فرد به تفسیر موقعیت‌ها به‌عنوان تهدیدکننده، استرس‌زا و یا طاقت‌فرسا مشخص می‌شود.افراد با سطوح بالای روان رنجورخویی، مستعد تجربه احساسات منفی مانند ترس، اضطراب، غم و عصبانیت به شکلی شدیدتر و به صورت مکرر هستند.

در پژوهش فوق، مردان شرکت کننده پس از ارزیابی های اولیه، هر 3 تا 5 سال یک بار تحت معاینه فیزیکی و آزمایش خون قرار گرفتند و این کار تا سال 2015 پیگیری شد، جایی که برخی از این افراد فوت کردند یا از ادامه مطالعه انصراف دادند.

هفت عامل خطر قلبی متابولیک که در این افراد اندازه‌گیری شد شامل این موارد بودند: فشار خون سیستولیک و دیاستولیک، کلسترول، تری گلیسیرید، شاخص توده بدنی، سطح قند خون ناشتا و نرخ رسوب گلبول قرمز که نشانگر التهاب است.

منبع : etebarenovin.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا