• سه‌شنبه 08 آذر 1401 :: 02:48

طلا جدا از نقش آن به عنوان فلز یا کالا، یکی از با ارزش ترین وسایل مبادله ای است که برای نسل بشر شناخته شده است بنابراین پیش بینی قیمت طلا امری ضروی بظر می رسد.

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا

آخرین پیش بینی قیمت طلا در بازار 


قیمت طلا در بازار جهانی روز شنبه با رشد همراه بود. به طوری که هر اونس طلا روز گذشته در قیمت 1758 دلار معامله شد. این در حالی است که فلز گرانبها برای هفت ماه متوالی بازدهی ماهانه منفی را به ثبت رسانده که همین امر طولانی‌‌‌ترین روند ماهانه نزولی طلا در 50 سال اخیر بوده است.

عده‌‌‌ای از تحلیلگران بر این باورند که در کوتاه‌مدت نمی‌توان انتظار روند صعودی خاصی را در این بازار داشت، مگر آنکه اتفاق غیرقابل پیش‌بینی برای بهبود روند طلا در قالب برخی سیاستگذاری‌‌‌ها رخ دهد. علاوه بر این در رابطه با روند کوتاه‌مدت بهای این کالای با ارزش گفته می‌شود که طلا برای حرکت به سوی سطوح 1800 دلاری و عبور از آن نیاز به محرک‌‌‌های قوی‌‌‌تری نسبت به گذشته دارد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که با توجه به شرایط موجود تغییرات قیمت طلا با افت و خیزهای متعددی همراه باشد.


در این باره بخوانید:

قیمت طلا در بازار

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا

طلا معمولاً بر حسب دلار آمریکا است. بنابراین بین قیمت طلا و دلار رابطه وجود دارد به این صورت که افزایش و کاهش ارزش دلار می تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد و قیمت طلا و دلار آمریکا رابطه معکوس دارند. با قوی‌تر شدن دلار در برابر سایر ارزها، قیمت طلا کاهش می‌یابد زیرا در سایر ارزها گران‌تر می‌شود و تقاضا را کاهش می‌دهد.

چه عواملی قیمت طلا را تعیین می‌کنند؟

در حالی که رابطه بین ارزش دلار آمریکا و طلا مهم است، دلار تنها عاملی نیست که بر قیمت فلز گرانبها تأثیر می گذارد. عوامل دیگری که بر ارزش طلا و دلار تأثیر می‌گذارند، نرخ بهره، تورم، سیاست‌های پولی و عرضه و تقاضا هستند.

در نتیجه، طلا اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود. تورم زمانی است که قیمت‌ها افزایش می‌یابد و به همان نسبت قیمت‌ها با کاهش ارزش ارز افزایش می‌یابد؛ با توجه به اینکه مقدار فیزیکی طلا به عنوان محدودیتی برای آن انتشار عمل می کند، یک جامعه می تواند از یک قانون ساده برای جلوگیری از شر تورم پیروی کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا