• چهارشنبه 29 شهریور 1402 :: 02:48

طلا جدا از نقش آن به عنوان فلز یا کالا، یکی از با ارزش ترین وسایل مبادله ای است که برای نسل بشر شناخته شده است بنابراین پیش بینی قیمت طلا امری ضروی بظر می رسد.

پیش بینی قیمت طلا

کلیک کنید:  مطلبی بسیار مهم برای دارندگان خودرو 


در مبادلات تجاری روز سه‌شنبه طلای جهانی توانست تا قله دو هفته اخیر خود رشد کند. به طوری که بها برای هر اونس طلای جهانی در 1934 دلار قرار گرفت. داده‌‌‌های اقتصادی منتشر شده در روزهای گذشته منجر به آن شد که بازار به احتمال باقی نگه داشتن مقدار فعلی نرخ بهره توسط فدرال رزرو وزن بیشتری دهند. به همین سبب حمایتی از فلز زرد صورت گرفت. از سوی دیگر افت شاخص دلار منجر به شتاب گرفتن افزایش سکه شد و آن را به بالاترین مقدار خود در دو هفته گذشته رساند. به نظر می‌‌‌رسد اگر چه نرخ بهره بالا در بلند‌مدت هزینه فرصت نگهداری از دارایی بدون بازده را می‌‌‌افزاید، اما نگرانی از اوضاع اقتصادی تقاضای پناهگاه امن سرمایه‌گذاری را تقویت کرده است. با این تفاسیر تا زمان انتشار نتیجه جلسه آتی فدرال رزرو نوسانات طلای جهانی با تمایلات صعودی ادامه‌‌‌ می‌‌‌یابد.


پیش بینی قیمت طلا

طلا معمولاً بر حسب دلار آمریکا است. بنابراین بین قیمت طلا و دلار رابطه وجود دارد به این صورت که افزایش و کاهش ارزش دلار می تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد و قیمت طلا و دلار آمریکا رابطه معکوس دارند. با قوی‌تر شدن دلار در برابر سایر ارزها، قیمت طلا کاهش می‌یابد زیرا در سایر ارزها گران‌تر می‌شود و تقاضا را کاهش می‌دهد.

چه عواملی قیمت طلا را تعیین می‌کنند؟

در حالی که رابطه بین ارزش دلار آمریکا و طلا مهم است، دلار تنها عاملی نیست که بر قیمت فلز گرانبها تأثیر می گذارد. عوامل دیگری که بر ارزش طلا و دلار تأثیر می‌گذارند، نرخ بهره، تورم، سیاست‌های پولی و عرضه و تقاضا هستند.

در نتیجه، طلا اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود. تورم زمانی است که قیمت‌ها افزایش می‌یابد و به همان نسبت قیمت‌ها با کاهش ارزش ارز افزایش می‌یابد؛ با توجه به اینکه مقدار فیزیکی طلا به عنوان محدودیتی برای آن انتشار عمل می کند، یک جامعه می تواند از یک قانون ساده برای جلوگیری از شر تورم پیروی کند.

در این باره بخوانید:

قیمت طلا در بازاردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا