• پنج‌شنبه 20 مرداد 1401 :: 03:48

طلا جدا از نقش آن به عنوان فلز یا کالا، یکی از با ارزش ترین وسایل مبادله ای است که برای نسل بشر شناخته شده است بنابراین پیش بینی قیمت طلا امری ضروی بظر می رسد.

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا

آخرین پیش بینی قیمت طلا در بازار 


طلای جهانی از نیمروز چهارشنبه صعودی شد هرچند تقاضا برای این فلز گرانبها آن هم در روزی که آمارهای تورم کلیدی ایالات‌متحده منتشر خواهد شد، افت و خیز داشت. به این ترتیب طلا روز گذشته از مرز 1800 دلار در هر اونس عبور کرد و ساعت 19:45 به وقت تهران در همین مرز معامله شد. به گفته برخی از کارشناسان آمارهای تورم آمریکا، همراه با گزارش حقوق و دستمزد در ماه ژوئیه، می‌تواند راه را برای افزایش بیشتر از حد انتظار نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه آینده باز کند.

در حالی که این سناریو برای طلا منفی خواهد بود. بنابراین تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که خطرات رکود فزاینده در سراسر جهان باعث افزایش تقاضای این فلز زرد خواهد شد. با این حال انتظار می‌رود که طلا تا پایان هفته جاری افت شدیدی را به دلیل برخی خوش‌بینی‌‌‌های سرمایه‌گذاران شاهد نباشد.


در این باره بخوانید:

قیمت طلا در بازار

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا

طلا معمولاً بر حسب دلار آمریکا است. بنابراین بین قیمت طلا و دلار رابطه وجود دارد به این صورت که افزایش و کاهش ارزش دلار می تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد و قیمت طلا و دلار آمریکا رابطه معکوس دارند. با قوی‌تر شدن دلار در برابر سایر ارزها، قیمت طلا کاهش می‌یابد زیرا در سایر ارزها گران‌تر می‌شود و تقاضا را کاهش می‌دهد.

چه عواملی قیمت طلا را تعیین می‌کنند؟

در حالی که رابطه بین ارزش دلار آمریکا و طلا مهم است، دلار تنها عاملی نیست که بر قیمت فلز گرانبها تأثیر می گذارد. عوامل دیگری که بر ارزش طلا و دلار تأثیر می‌گذارند، نرخ بهره، تورم، سیاست‌های پولی و عرضه و تقاضا هستند.

در نتیجه، طلا اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود. تورم زمانی است که قیمت‌ها افزایش می‌یابد و به همان نسبت قیمت‌ها با کاهش ارزش ارز افزایش می‌یابد؛ با توجه به اینکه مقدار فیزیکی طلا به عنوان محدودیتی برای آن انتشار عمل می کند، یک جامعه می تواند از یک قانون ساده برای جلوگیری از شر تورم پیروی کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا