• چهارشنبه 25 آبان 1401 :: 12:07

مودم باید در جایی باشد که به‌طور مساوی به محیط اطرافش سیگنال پخش کند.

بهترین نقطه برای گذاشتن مودم

اعتبارنوین: این روزها که وجود یک مودم وای‌فای در اکثر خانه‌ها واجب شده است، مسئله مورد نظر جای‌گذاری مودم است. اینکه مودم را کجا بگذاریم تا همه افراد بتوانند از آن استفاده کنند و کجا میزان تشعشعات آن کمتر است.

از آنجا که امواج اینترنت وای‌فای می‌توانند اثرات بیولوژیکی خطرناکی روی انسان‌ها و حتی سایر جانداران بگذارند،پیشنهاد می‌شود مودم در مرکز خانه قرار بگیرد تا میزان سیگنال‌ها به همه طرف یکسان باشد. اما مسئله اینجاست که در اکثر موارد خانه‌ها دارای نقشه‌های غیرعادی هستند و شما نمی‌توانید برای آن مرکزی پیدا کنید که نسبت به اطراف فاصله یکسانی داشته باشد. در این مواقع بهترین کار این است که مناطق پر استفاده را در اولویت قرار دهید. راه‌حل بعدی استفاده از کابل است. مثلا اگر قرار است سیستم شما در نقطه‌ای قرار بگیرد که سیگنال وای‌فای به آنجا ضعیف می‌رسد، می‌توانید از کابل‌ استفاده کنید.

حذف موانع را جدی بگیرید

سیگنال‌های وای‌فای فرکانس پایینی دارند، این به این معنی نیست که از دیوار عبور نکنند ولی موادی مانند فلز، سنگ، آب و کاشی می‌توانند سیگنال‌های وای‌فای را به‌شدت ضعیف و مسدود کنند. پس توجه کنید که مودم را باید در جایی قرار دهید که سیگنال آن از کمترین تعداد دیوار عبور کند تا به دستگاه برسد. بهتر است مودم را روی یک میز یا کتابخانه قرار دهید. این کار کمک می‌کند تا قطعات بزرگ مبلمان جلوی عبور سیگنال‌ها را نگیرد. اما یک استثنا هم وجود دارد و آن برای افرادی است که خانه‌های دوطبقه دارند. اگر شما هم در یک خانه دو طبقه زندگی می‌کنید و قصد دارید برای هر دو طبقه از یک مودم استفاده کنید، بهتر است مودم در مرکز طبقه دوم و نزدیک سقف طبقه اول قرار بگیرد.

از وسایل الکترونیکی خاص دوری کنید

اگر مرکز خانه شما آشپزخانه است، به‌خاطر وجود اشعه‌های ماکروفر در محیط نباید مودم را در آشپزخانه قرار دهید. تشعشعی که توسط مایکروویو برای پختن غذای شما ارسال می‌شود، تقریباً به طول موج سیگنال‌های وای فای نزدیک است و باعث تداخل میان امواج می‌شود. تلویزیون‌ها و کامپیوترها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. همچنین بهتر است مودم را کنار تلفن‌های بی‌سیم نیز قرار ندهید زیرا این وسایل امواج یکسانی با مودم وای‌فای دارند.

همه ما از ضررهای این تشعشعات باخبریم اما حرف زدن از حذف کامل وای‌فای غیرمنطقی و غیرعملی است، چرا که اکثر امور روزانه ما به اینترنت وابسته است. پس سعی کنید مودم را در مرکز خانه قرار دهید و اگر بالاجبار رایانه در اتاق خواب‌تان است، آن را با کابل به مودم متصل کنید و فراموش نکنید که شب‌ها حتما آن را خاموش کنید.

مودم اینترنتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا