• سه‌شنبه 02 آبان 1402 :: 02:11

بازنشستگی همراه خود مسائلی دارد که یکی از آنها بیکاری و پیدا کردن شغل است.

پیدا کردن شغل بعد از بازنشستگی

1-به تجربه‌های کاری خود تاکید کنید

برای پیدا کردن شغل بعد از ۵۰ سالگی هرگز به سن خود نگاه منفی نداشته باشید و آن را مزیت بدانید. حتی این مسئله را هنگام مصاحبه با مدیر استخدام مطرح کنید. در واقع شما در طول سال‌ها تجربه‌های کاری خوبی کسب کرده‌اید که می‌توانید تمام آن ها را در رزومه خود بنویسید یا موقع مصاحبه مطرح کنید. در رزومه‌تان تمام کارها و پروژه‌هایی را که انجام داده‌اید، فهرست کنید و مقابل مدیر استخدام بگذارید.

2-بیش از حد لازم واجد شرایط به نظر نرسید

اگر دنبال موقعیتی خاص در شرکتی هستید، مراقب باشید توانایی‌ها و مهارت‌هایتان بیش از حد لازم به نظر نیاید. اگر صلاحیت‌تان بیش از حد لازم باشد، ممکن است مدیر استخدام تصور کند بابت این مهارت‌ها حقوق بالایی می‌خواهید یا حتی ممکن است نگران شود که به راهنمایی‌ها و خواسته‌های بخش مدیریت (که احتمال دارد تجربه کمتری از شما داشته باشد) توجه نکنید.

3- نشان دهید که از فناوری‌های مدرن سر درمی‌آورید

هنگام نوشتن رزومه یا مصاحبه کاری از اصطلاحات و عبارت‌های به‌روز و همچنین نرم‌افزارها و برنامه‌های رایانه ای جدید استفاده کنید و به دیگران نشان دهید که همچنان با فناوری‌های روز سروکار دارید. هرگز هنگام مصاحبه از برنامه‌ها یا سیستم‌های رایانه ای که شرکت‌ها دیگر از آن ها استفاده نمی‌کنند، نام نبرید و در عوض روی آن دسته از مهارت‌ها و برنامه‌های رایانه ای متمرکز شوید که شرکت مدنظرتان با آن ها سروکار دارددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا